MÓJ PRĄD W 2021 R.

MÓJ PRĄD W 2021 R.

MÓJ PRĄD W 2021 R.

Mój Prąd 2021 to kolejna, trzecia edycja programu rządowego, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę w wysokości 5.000 zł. Planowany termin naboru MÓJ PRĄD 3.0 to 1 lipca br. Poprzednia edycja rządowego wsparcia spotkała się z dużym zainteresowaniem lecz na skutek wykorzystania środków skończyła się 6 grudnia 2020 roku. Łączna kwota, jaką wydano na wnioski o dotację MÓJ PRĄD sięgała ponad 1 mld złotych.

Z uwagi na ciągle rosnące z roku na rok ceny energii elektrycznej panele słoneczne cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku działa pięć spółek produkujących energię elektryczną w Polsce, każda na innym jej obszarze. Są oni także głównymi dystrybutorami. Zmiana dostawcy prądu na tańszego jest więc bardzo trudna. Stawka za 1kWh może wynosić obecnie nawet ponad 70 groszy. W porównaniu do lat poprzednich wciąż rośnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na panele solarne.

Warunki otrzymania dotacji “Mój Prąd” 2021

Mój Prąd 3.0 to kolejna tura programu w celu promocji zakładania instalacji fotowoltaicznej przez Polaków. Dotyczy to instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW. Cena fotowoltaiki o mocy 6 kWh to około 30.000 zł brutto, przy czym jest to inwestycja na lata, która zwraca się po 6-8 latach. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest bycie osobą fizyczną oraz podłączenie do sieci OSD.

Wykonałeś instalację i nie zdążyłeś skorzytsać z programu MÓJ PRĄD 2.0 w 2020 roku?

Aktualne założenie dotyczące programu MÓJ PRĄD 3.0. jest takie, że jeśli zainwestowałeś w fotowoltaikę 1 lutego 2020 r. lub później, to możesz liczyć na zwrot kosztów. Być może programem zostaną objęte także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Założenia nie są jeszcze do końca znane lecz z dużym prawdopodobieństwem szczegóły poznamy z końcem marca 2021 r. Planowane jest również rozszerzenie dotacji o inne elementy autokonsumpcji takie jak przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych pod kątem elektromobilności, systemy inteligentnego zarządzania energią w gospodarstwie domowym w celu zmniejszenia zużywania prądu czy lokalne magazyny energii.