Finansowanie

Informacje o firmie Technika Solarna

Dotacja lub Kredyt

Znając już zalety fotowoltaiki możemy zapoznać się z możliwościami finansowania takiej inwestycji. Istnieje kilka możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznej:

  • środki własne,
  • kredyt lub pożyczka na fotowoltaikę,
  • leasing instalacji fotowoltaicznych,
  • dotacje.

Najchętniej i najczęściej szukaną formą wsparcia będą oczywiście dotacje bezzwrotne na instalację fotowoltaiczną dla domu, równie częstym rozwiązaniem staje się kredyt lub pożyczka na fotowoltaikę, a wśród firm chętnie wybierany jest leasing instalacji fotowoltaicznej. Formy finansowania fotowoltaiki mogą zwiększyć opłacalność naszej inwestycji oraz znacznie skrócić czas zwrotu.

Dotacja na instalację fotowoltaiczną

W zależności od podzespołów i wielkości instalacji zwrot inwestycji następuje zazwyczaj po kilku latach. Dotacje na instalację fotowoltaiczną zwiększą jej opłacalność a także skrócą czas zwrotu.

Kredyt na instalację fotowoltaiczną

Wiele banków przygotowuje specjalne rozwiązania w zakresie kredytów i pożyczek na instalację fotowoltaiczną. Kredyty mają niskie oprocentowanie a okres spłaty może wynieść nawet 84 miesiące.

Leasing instalacji fotowoltaicznej

Rozwiązanie popularne wśród przedsiębiorców. Niewątpliwą korzyścią z leasingowania instalacji fotowoltaicznej jest możliwość wykonania fotowoltaiki bez angażowania środków własnych.

Instalacja fotowoltaiczna

Finansowanie

Istnieje wiele form finansowania instalacji fotowoltaicznych.  Z nami uzyskasz informacje z jakiego programu finansowania możesz skorzystać.

Dowiedz się o aktualnych dotacjach

Kredyt na instalację fotowoltaiczną

PV Kredyt Santander

W zakresie kredytów pośredniczymy w zakresie udzielania kredytów z Santander Consumer Bank S.A.

Warunki kredytowania

od 0,25% /miesięcznie

kredytowanie od 60 do 84 miesięcy (7 lat)

koszt kredytu oparty na odsetkach, które są zwracane w przypadku wcześniejszej spłaty

RSO 5,79%

ASECO POLSKA SP. Z O.O. występujący w roli pośrednika kredytowego informuje swoich Klientów o możliwości skorzystania z propozycji kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A., udostępnia swoim Klientom wniosek o kredyt na zakup towarów i usług oraz przyjmuje oświadczenia o odstąpieniu od umów o kredyt na zakup towarów i usług zawartych przez Santander Consumer Bank S.A. za pośrednictwem ASECO POLSKA SP. Z O.O. Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Decyzja o przyznaniu i warunkach kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta zostanie podjęta przez Bank. Szczegóły na www.santanderconsumer.pl

Dostępne formy finansowania w 2021 roku

Nie wszystkie formy finansowania instalacji fotowoltaicznej będą kontynuowane w 2021 roku. Z jakich programów można skorzystać? Wśród nich można znaleźć m.in.:

  • „Mój prąd”, kolejna edycja programu ruszy 01.07.2021,
  • Ulga termomodernizacyjna,
  • Czyste Powietrze,
  • Agroenergia,
  • Programy regionalne,
  • Kredyty i pożyczki w bankach.

Kto może ubiegać się o dotację na fotowoltaikę?

W zależności od rodzaju dotacji o dodatkowe wsparcie finansowe na instalację fotowoltaiczna może się starać każda osoba, która posiada umowę i wytwarza energię na własne potrzeby.  Warunkiem większości programów jest aby moc takiej instalacji zawierała się w przedziale 2-10kWp. Do tej pory w programie „Mój prąd” można było uzyskać dofinansowanie w wysokości 5000 zł do fotowoltaiki, natomiast po spełnieniu określonych warunków i udziale w regionalnych programach -dofinansowania sięgały nawet 15000 zł.

Wybór formy finansowania

Każda z dostępnych form finansowania instalacji fotowoltaicznych zwiększa jej opłacalność. Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem są programy regionalne lub program MÓJ PRĄD. Nie zawsze jednak można z nich skorzystać.  Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, która może dać oszczędność do 32% wartości instalacji w zależności od naszej formy opodatkowania.