Informacje o firmie Technika Solarna
Dotacja lub Kredyt
Znając już zalety fotowoltaiki możemy zapoznać się z możliwościami finansowania takiej inwestycji. Istnieje kilka możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznej:
- środki własne,
- kredyt lub pożyczka na fotowoltaikę,
- leasing instalacji fotowoltaicznych,
- dotacje.
Najchętniej i najczęściej szukaną formą wsparcia będą oczywiście dotacje bezzwrotne na instalację fotowoltaiczną dla domu, równie częstym rozwiązaniem staje się kredyt lub pożyczka na fotowoltaikę, a wśród firm chętnie wybierany jest leasing instalacji fotowoltaicznej. Formy finansowania fotowoltaiki mogą zwiększyć opłacalność naszej inwestycji oraz znacznie skrócić czas zwrotu.
Dotacja na instalację fotowoltaiczną
W zależności od podzespołów i wielkości instalacji zwrot inwestycji następuje zazwyczaj po kilku latach. Dotacje na instalację fotowoltaiczną zwiększą jej opłacalność a także skrócą czas zwrotu.
Kredyt na instalację fotowoltaiczną
Wiele banków przygotowuje specjalne rozwiązania w zakresie kredytów i pożyczek na instalację fotowoltaiczną. Kredyty mają niskie oprocentowanie a okres spłaty może wynieść nawet 84 miesiące.
Leasing instalacji fotowoltaicznej
Rozwiązanie popularne wśród przedsiębiorców. Niewątpliwą korzyścią z leasingowania instalacji fotowoltaicznej jest możliwość wykonania fotowoltaiki bez angażowania środków własnych.
Instalacja fotowoltaiczna
Finansowanie
Istnieje wiele form finansowania instalacji fotowoltaicznych. Z nami uzyskasz informacje z jakiego programu finansowania możesz skorzystać.
Dowiedz się o aktualnych dotacjachKredyt na instalację fotowoltaiczną
PV Kredyt Santander
W zakresie kredytów pośredniczymy w zakresie udzielania kredytów z Santander Consumer Bank S.A.

Warunki kredytowania
od 0,25% /miesięcznie
kredytowanie od 60 do 84 miesięcy (7 lat)
koszt kredytu oparty na odsetkach, które są zwracane w przypadku wcześniejszej spłaty
RSO 5,79%
ASECO POLSKA SP. Z O.O. występujący w roli pośrednika kredytowego informuje swoich Klientów o możliwości skorzystania z propozycji kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A., udostępnia swoim Klientom wniosek o kredyt na zakup towarów i usług oraz przyjmuje oświadczenia o odstąpieniu od umów o kredyt na zakup towarów i usług zawartych przez Santander Consumer Bank S.A. za pośrednictwem ASECO POLSKA SP. Z O.O. Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Decyzja o przyznaniu i warunkach kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta zostanie podjęta przez Bank. Szczegóły na www.santanderconsumer.pl
Dostępne formy finansowania w 2021 roku
Nie wszystkie formy finansowania instalacji fotowoltaicznej będą kontynuowane w 2021 roku. Z jakich programów można skorzystać? Wśród nich można znaleźć m.in.:
- „Mój prąd”, kolejna edycja programu ruszy 01.07.2021,
- Ulga termomodernizacyjna,
- Czyste Powietrze,
- Agroenergia,
- Programy regionalne,
- Kredyty i pożyczki w bankach.
Kto może ubiegać się o dotację na fotowoltaikę?
W zależności od rodzaju dotacji o dodatkowe wsparcie finansowe na instalację fotowoltaiczna może się starać każda osoba, która posiada umowę i wytwarza energię na własne potrzeby. Warunkiem większości programów jest aby moc takiej instalacji zawierała się w przedziale 2-10kWp. Do tej pory w programie „Mój prąd” można było uzyskać dofinansowanie w wysokości 5000 zł do fotowoltaiki, natomiast po spełnieniu określonych warunków i udziale w regionalnych programach -dofinansowania sięgały nawet 15000 zł.
Wybór formy finansowania
Każda z dostępnych form finansowania instalacji fotowoltaicznych zwiększa jej opłacalność. Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem są programy regionalne lub program MÓJ PRĄD. Nie zawsze jednak można z nich skorzystać. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, która może dać oszczędność do 32% wartości instalacji w zależności od naszej formy opodatkowania.