Fotowoltaika dla Domu

Instalacje fotowoltaiczne dla domu

Energia dla Domu

Instalacja fotowoltaiczna - CO TO TAKIEGO?

Instalacja Fotowoltaiczna zamienia energię z promieniowania słonecznego w energię elektryczną, dzięki czemu jest ona niezwykle opłacalna, a środki z inwestycji w taką instalację szybko się zwracają.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

* DACH BUDYNKU * GARAŻ * WIATY * GRUNT*

Energia, która jest wytwarzana może być dowolnie wykorzystana przez gospodarstwo domowe lub firmę, może być wykorzystywana na bieżąco, a powstałe nadwyżki oddane do zakładu energetycznego. Oddaną energię należy wykorzystać w okresie do 12 miesięcy. Mamy dla was wskazówki czym kierować się przy zakupie instalacji fotowoltaicznej PAMIĘTAJ!

    • Nie oszczędzaj na inwerterze – to najważniejszy element instalacji, jeśli mamy możliwość zainwestujmy w lepszy falownik.
    • Nie wykonuj instalacji większej aniżeli potrzebujesz - Jeśli znasz swoje roczne zużycie prądu nie rób instalacji dwa razy większej niż wynika to z poboru.
    • Nie oszczędzaj na firmie instalatorskiej – wierz nam na słowo. To najczęstsza przyczyna poważnych usterek fotowoltaiki.
    • Nie instaluj optymalizatorów bez konieczności – optymalizacje instalacji wykonuje się na wyraźną potrzebę. Jeśli nie masz problemów z zacienieniem nie ma takiej konieczności.

Skontaktuj się z nami, by bezpłatnie uzyskać informacje jaka instalacja będzie dla Ciebie najlepsza!  Infolinia 12 307 13 90

Uzgodnienia PPOŻ Instalacji Fotowoltaicznych

Jesteśmy jedną z niewielu firm na rynku która wykonuje uzgodnienia z rzeczoznawcą ds. PPOŻ w cenie instalacji już od dawna! Przepis, który zmienił całkowicie rynek fotowoltaiki wszedł w życie we wrześniu 2020 roku. Od tego momentu już wszystkie instalacje powyżej 6,5 kWp muszą posiadać takie uzgodnienie. Nasze instalacje są wykonywane zgodnie z zaleceniami a po wykonaniu otrzymują od nas Państwo kompletną dokumentację uzgodnioną z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń PPOŻ.

Fotowoltaika dla Domu

Instalacje fotowoltaiczne obniżą rachunki za prąd w Twoim domu. Jeżeli zależy Ci na obniżeniu rachunków, sprawdź ofertę naszych instalacji fotowoltaicznych z przeznaczeniem domowym. Obliczymy dla Ciebie czas zwrotu inwestycji, oraz wysokość dotacji jaką możesz uzyskać na instalację fotowoltaiczną w swojej miejscowości.

Magazynowanie Energii

Instalacja fotowoltaiczna może być powiększona o magazyn energii – zwany też akumulatorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu stajemy się niezależni od dostaw prądu, a nadwyżka produkowanej energii jest gromadzona w magazynie energii i konsumowana, gdy produkcja prądu z instalacji fotowoltaicznej jest niższa.

Zwrot nadwyżki do sieci

Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd cały rok, a wyprodukowaną energię słoneczną można wykorzystywać na bieżąco, a powstałe nadwyżki są oddawane do Zakładu Energetycznego. Nadprodukcję prądu odbierzesz w okresie zmniejszonej wydajności instalacji jednakże nie później niż 12 miesięcy. Instalacje Fotowoltaiczne

Rozwiązania fotowoltaiczne

Światowy standard

Światowy standard bezpieczeństwa technicznego Instalacji Fotowoltaicznych.  Nadzór Inżyniera przy montażu każdej Instalacji Fotowoltaicznej!  Technika Solarna realizuje Instalacje Fotowoltaiczne dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa montażu i późniejszej eksploatacji instalacji.

Skontaktuj się z nami

Fotowoltaika dla Twojego domu

Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej

Jak zamówić Instalację Fotowoltaiczną? Zadzwoń i umów wizję lokalną – to wszystko co musisz zrobić. Resztę przygotujemy za Ciebie! Cały proces zamówienia i wykonania instalacji fotowoltaicznej odbywa się w kilku nieskomplikowanych krokach.

Dofinansowanie do instalacji dla domu

Znając już zalety instalacji fotowoltaicznej możemy przyjrzeć się dostępnym formom finansowania. Z czego wynika fakt coraz większych dopłat do fotowoltaiki? Udział Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce jest nadal zbyt mały, a montaż instalacji fotowoltaicznych jest rozwiązaniem tego problemu. Jest wiele programów wspierających inwestycje w odnawialne źródła energii, można skorzystać zarówno z pożyczek, niskooprocentowanych kredytów czy też bezzwrotnych dofinansowań. Dzięki dopłatom do instalacji fotowoltaicznej można znacząco skrócić czas zwrotu inwestycji, co równocześnie zwiększy jego opłacalność. Zanim podejmiemy decyzje o skorzystaniu z konkretnego rozwiązania skonsultujmy to. Informacji telefonicznych w sprawie dopłat na fotowoltaikę udzielamy pod numerem 12 307 13 90.

Jaka moc jest mi potrzebna

Najistotniejszym aspektem doboru mocy instalacji fotowoltaicznej jest sprawdzenie ile wynosi zużycie energii elektrycznej w ciągu roku przez nasze gospodarstwo domowe. Jeśli budynek jest nowy bądź dopiero powstaje wówczas takie zużycie należy oszacować biorąc pod uwagę urządzenia, które będą się w nim znajdować oraz ilość osób w gospodarstwie domowym. W celu sprawdzenia zużycia najlepiej posłużyć się fakturami za prąd z całego roku poprzedzającego inwestycję lub przynajmniej kilku miesięcy. Należy też rozważyć czy w najbliższym czasie nasze zużycie nie wzrośnie. Z doświadczenia wiemy, iż najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest przewymiarowanie instalacji fotowoltaicznej o około 10-20%, gdyż panele fotowoltaiczne z upływem lat tracą na swojej wydajności, a urządzeń, które generują zużycie prądu w domu mamy coraz więcej.

Czas zwrotu inwestycji

Systemy fotowoltaiczne wraz ze stale rosnącymi cenami energii zyskują na popularności. Domowa instalacja fotowoltaiczna jest doskonałym sposobem na ograniczenie rachunków za prąd, a także emisji szkodliwych zanieczyszczeń. W zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej i jej wartości można ustalić przeciętny okres zwrotu. Biorąc pod uwagę najczęściej instalowane systemy oraz liczne dopłaty do fotowoltaiki – zwrot przeciętnej instalacji na domu jednorodzinnym może nastąpić już po 6 latach. Szacując żywotność systemu na co najmniej 25 lat, inwestycja taka zwraca się mniej więcej 4-krotnie.