Fotowoltaika dla Firmy

Instalacje Fotowoltaiczne dla firmy

Energia dla Firmy

Specjalizujemy się w doradztwie technicznym oraz montażu instalacji fotowoltaicznych zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw utrzymując przy tym najwyższy standard obsługi. Montaże wykonujemy głównie na terenie województw: Małopolska, Śląsk, Podkarpacie.

Instalacja fotowoltaiczna w firmie zyskuje coraz to więcej zwolenników. Koszty energii elektrycznej są stale podwyższane przez Sprzedawców, co z uwagi na spore zużycie prądu w przedsiębiorstwie jest bardzo dotkliwe dla wielu firm. Przeciętne rachunki za prąd w firmie jest to ogromny wydatek często stanowiący nawet 15% ogólnych kosztów. Wzrosty cen energii prowadzą równocześnie do podwyższenia cen za oferowane produkty lub usługi przez przedsiębiorstwa. Fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, które będzie zabezpieczeniem przed takimi sytuacjami, dodatkowo przedsiębiorstwo odliczy taką inwestycję od podatku oraz zaoszczędzi na rachunkach za prąd. Jeżeli koszty ponoszone przez Twoje przedsiębiorstwo stanowią spore obciążenie, chciałbyś zredukować wartość kosztu ogólnego w Twojej firmie i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku? 

Instalacja fotowoltaiczna w firmie to:

Zailanie urządzeń z fotowoltaiki w firmie

Szybki zwrot inwestycji

Inwestycja może zostać sfinansowana za pomocą leasingu bądź za pośrednictwem kredytu lub pożyczki. Każda z form, którą Państwo wybierzecie niesie za sobą określone korzyści podatkowe i w konsekwencji szybki zwrot inwestycji.

Zailanie urządzeń z fotowoltaiki w firmie

Amortyzacja inwestycji

Najważniejszą rzeczą jest to, iż instalacja fotowoltaiczna spełnia podstawowe warunki aby zostać środkiem trwałym w firmie tj. będzie użytkowana dłużej niż 1 rok oraz jest wykorzystywana w ramach prowadzonej działalności. Dodatkowo przy spełnieniu określonych warunków inwestycja może zostać zamortyzowana jednorazowo.

Zailanie urządzeń z fotowoltaiki w firmie

Opłacany system rozliczeń z zakładem energetycznym

Przedsiębiorcy podobnie jak gospodarstwa domowe mogą zużyć wyprodukowaną przez siebie energię na potrzeby swojej firmy na bieżąco bądź magazynować wyprodukowane nadwyżki w sieci z możliwością późniejszego wykorzystania.

Fotowoltaika w Twojej Firmie

Światowy standard

Światowy standard bezpieczeństwa technicznego Instalacji Fotowoltaicznych. Nadzór Inżyniera przy montażu każdej Instalacji Fotowoltaicznej! Technika Solarna realizuje Instalacje Fotowoltaiczne dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa montażu i późniejszej eksploatacji instalacji.

Skontaktuj się z nami

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej

Zredukuj koszty firmy! Zadzwoń do nas i umów wizję lokalną. Oferujemy profesjonalne rozwiązania dla biznesu z zakresu fotowoltaiki. Wizja lokalna i wycena jest niezobowiązująca, a dzięki nim będziemy w stanie zaproponować sprawdzone rozwiązania fotowoltaiczne dla Twojej firmy.

Podatkowe korzyści z fotowoltaiki dla firm

Redukcja kosztów działalności

Redukcja kosztów prowadzonego biznesu to wyzwanie, przed którym stoi niemal każdy przedsiębiorca. Instalacja fotowoltaczna dla firm to przede wszystkim oszczędności bezpośrednie dające odzwierciedlenie w rachunkach za prąd, ale instalacja taka niesie ze sobą jeszcze dodatkowe korzyści ekonomiczne odczuwalne w finansowych aspektach działalności. Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej mamy możliwość odliczenia pełnego podatku VAT (23%) oraz amortyzowania instalacji fotowoltaicznej, co oznacza możliwość odliczeń od podatku dochodowego.

Jak można oszczędzić w firmie dzięki fotowoltaice

Fotowoltaika dla firm jest nowoczesnym oraz coraz bardziej popularnym sposobem na oszczędzanie w prowadzonym biznesie. Po pierwsze są to ogromne oszczędności w skali roku na rachunkach za prąd. Od czasu uruchomienia takiej instalacji przedsiębiorstwo korzysta z darmowego prądu, przez co firma staje się niezależna od podwyżek cen prądu. Inwestycja w fotowoltaikę dla firm w zależności od wielkości instalacji oraz stopnia jej wykorzystania w wielu przypadkach zwraca się po kilku latach.

Efektywność instalacji fotowoltaicznej w zastosowaniu komercyjnym

Pełną efektywność w przypadku instalacji fotowoltaicznej dla firm zyskamy gdy zaplanujemy taką instalację, która pokryje całość zapotrzebowania na energię. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma staje się bardziej konkurencyjna, ma mniejsze koszty produkcji czy też utrzymania biur, hali czy magazynu. Na sprawność instalacji fotowoltaicznej ma wpływ wiele czynników jak lokalizacja instalacji, kierunek w którym jest skierowana, temperatura, kąt nachylenia, ale przede wszystkim dobrze dobrane i zainstalowane komponenty.