Instalacje fotowoltaiczne

Instalacja Fotowoltaiczna

Sprzedaż i Montaż

Nasza firma zajmuje się kompleksowo wykonawstwem w zakresie Instalacji Fotowoltaicznych. Kładziemy nacisk na jakość instalacji fotowoltaicznych i wykonania. Każdą instalację wykonujemy tak jak swoją własną i to jest dla nas priorytet. Dbamy o szczegóły, czego dowodem jest szereg zadowolonych klientów. Współpracujemy z bezpośrednimi dystrybutorami podzespołów potrzebnych do wykonania Instalacji Fotowoltaicznych. Zapewniamy wsparcie techniczne i zapewniamy opiekę serwisową. Dbamy o kompleksową obsługę każdego projektu w podziale na jego poszczególne etapy. 

  • Wizja lokalna – przyjedziemy na miejsce inwestycji, obejrzymy i zwymiarujemy miejsce w którym ma znajdować się instalacja fotowoltaiczna,
  • Doradztwo techniczne – pomożemy dobrać odpowiednie komponenty Instalacji Fotowoltaicznej,
  • Wizualizacja Inwestycji - Przygotujemy ofertę wraz z wizualizacją Instalacji Fotowoltaicznej,
  • Dostawa Elementów i Montaż – Dostarczymy podzespoły instalacji fotowoltaicznej na miejsce inwestycji oraz kompleksowo je zamontujemy.
  • Serwis – świadczymy usługi serwisowe związane z bieżącą obsługą oraz weryfikacją wykonania istniejących instalacji fotowoltaicznych

Pozostajemy do dyspozycji na każdym etapie projektu fotowoltaicznego.

Montaż Instalacji Fotowoltaicznej

- od strony praktycznej

  • Montaż fotowoltaiki rozpoczynamy od precyzyjnego rozmierzenia i przygotowania konstrukcji wsporczej, na której umieścimy panele fotowoltaiczne.
  • W kolejnym etapie zajmujemy się okablowaniem całej instalacji fotowoltaicznej. Należy je odpowiednio rozłożyć i przymocować.
  • Na montażu ustalamy z inwestorem umiejscowienie falownika, skrzynek oraz uziemienia.
  • Po zamontowaniu okablowania, na konstrukcji umieszczamy i podłączamy panele fotowoltaiczne.
  • Na koniec pozostaje wykonanie niezbędnych pomiarów, przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci oraz konfiguracja falownika zgodnie z obowiązującymi normami.

Nasza firma kładzie nacisk na jakość instalacji i wykonania. Każdą instalację wykonujemy tak jak swoją własną i to jest dla nas priorytet.

Fotowoltaika dla Domu

Fotowoltaika dla Domu

Montaż paneli fotowoltaicznych to recepta na stale rosnące rachunki za prąd. Jakie jeszcze są zalety tego rozwiązania? Instalacje Fotowoltaiczne

Fotowoltaika dla firmy

Fotowoltaika dla Firmy

Instalacje fotowoltaiczne obniżą rachunki za prąd w Twojej firmie. Zależy Ci na redukcji kosztów prowadzonej działalności? Sprawdź jakie podatkowe korzyści przemawiają za inwestycją w instalację fotowoltaiczną.

serwis fotowoltaiki

Serwis Fotowoltaiki

Instalacje fotowoltaicznie są niemalże całkowicie bezawaryjne – serwis fotowoltaiki jest potrzebny niezwykle rzadko. Corocznie warto jednak sprawdzić instalację zwłaszcza przed szczytowym sezonem.

Instalacje Fotowoltaiczne

Światowy standard

Światowy standard bezpieczeństwa technicznego Instalacji Fotowoltaicznych. Nadzór Inżyniera przy montażu każdej Instalacji Fotowoltaicznej! Technika Solarna realizuje Instalacje Fotowoltaiczne dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa montażu i późniejszej eksploatacji instalacji.

Skontaktuj się z nami

Jak zamówić instalację fotowoltaiczną

Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej

Jak zamówić Instalację Fotowoltaiczną? Zadzwoń i umów wizję lokalną – to wszystko co musisz zrobić. Resztę przygotujemy za Ciebie! Cały proces zamówienia i wykonania instalacji fotowoltaicznej odbywa się w kilku nieskomplikowanych krokach.

Instalacje fotowoltaiczne

Wady i Zalety

Zalety instalacji fotowoltaicznej:

1. Oszczędność w rachunkach za prąd Systemy fotowoltaiczne aktualnie zyskują na popularności z uwagi na stale rosnące ceny energii. Fotowoltaika sprawia, iż stajemy się niezależni od wzrostu cen prądu. 2. Własne darmowe źródło prądu Energia słoneczna jest darmowa, co jest niewątpliwie najważniejszą finansową zaletą całej instalacji. 3. Ekologiczne źródło prądu Instalacje fotowoltaiczne są bardzo przyjaznym dla środowiska źródłem pozyskiwania energii elektrycznej. Energia słoneczna nie emituje szkodliwych zanieczyszczeń, hałasu, dwutlenku węgla i nie ingeruje w żaden sposób w przyrodę. 4. Liczne ulgi oraz dofinansowania Wykonując instalację fotowoltaiczną można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej oraz innych rodzajów dofinansowań. Aktualne sposoby dofinansowania instalacji znajdziesz [TUTAJ] 5. Zwrot nadprodukcji prądu Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd cały rok, jednakże ilość wyprodukowanej energii będzie się różniła w zależności od pory roku i nasłonecznienia. Wyprodukowaną energię słoneczną można wykorzystywać na bieżąco, a powstałe nadwyżki są oddawane do Zakładu Energetycznego. Nadprodukcję prądu odbierzesz w okresie zmniejszonej wydajności instalacji jednakże nie później niż 12 miesięcy. 6. Szybki montaż paneli i bezobsługowość Dobrze przeprowadzony montaż małej instalacji fotowoltaicznej trwa 2-3 dni. Instalacja taka na co dzień jest bezobsługowa, co oznacza, iż nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji.

Wady fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna nie jest oczywiście pozbawiona wad, do których zaliczymy: 1. Pełna zależność od słońca Tak jak pisaliśmy wcześniej instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd cały rok, jednakże ilość wyprodukowanej energii będzie się różniła w zależności od pory roku i nasłonecznienia. Zimą produkcja jest mniejsza, nie oznacza to iż instalacja nie wytwarza prądu. Jest go mniej, jednakże można wykorzystać zebrane w okresie letnim nadwyżki prądu i w ten sposób zbilansować zimowe niedobory. 2. Koszt inwestycji Koszt instalacji fotowoltaicznej może wydawać się sporym wydatkiem. Korzystając jednak z dofinansowania i odliczając ulgę termomodernizacyjną - zwrot przeciętnej instalacji może nastąpić już po 6 latach. Instalację można sfinansować także kredytem, którego rata może być taka sama lub niższa niż aktualne rachunki za prąd. [FINANSOWANIE INSTALACJI] 3. Wymagane miejsce na instalację Posiadając nietypowy dach, liczne okna dachowe lub kominy musimy liczyć się z tym, iż taka instalacja nie będzie możliwa do wykonania na naszym budynku. Oczywiście instalację fotowoltaiczną można zamontować także na garażu, altanie, gruncie lub na specjalnej konstrukcji pod wiatę samochodową tzw. CARPORT. Jeśli nie masz miejsca na dachu zapytaj nas o inne rozwiązania.

Instalacja fotowoltaiczna – czy więc warto?

Fotowoltaika posiada zdecydowanie więcej zalet aniżeli wad. Nie ulega wątpliwości, iż z tych powodów zainteresowanie fotowoltaiką stale rośnie, a sama inwestycja wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. Prawidłowo wykonany montaż i dobrze dobrana moc instalacji pozwoli się cieszyć darmowym prądem przez długie lata.