Montaż oraz serwis fotowoltaiki

Instalacja Fotowoltaiczna

Montaż instalacji fotowoltaicznej

krok po kroku

Wielu klientów pyta nas, jak przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej oraz jak długo potrwa taki montaż. Sam proces montażu przez naszą firmę w zależności od wielkości i rodzaju instalacji trwa ok. 2-4 dni. 

  • Montaż fotowoltaiki rozpoczynamy od precyzyjnego rozmierzenia i przygotowania konstrukcji wsporczej, na której umieścimy panele fotowoltaiczne.
  • W kolejnym etapie zajmujemy się okablowaniem całej instalacji fotowoltaicznej. Należy je odpowiednio rozłożyć i przymocować.
  • Na montażu ustalamy z inwestorem umiejscowienie falownika, skrzynek oraz uziemienia.
  • Po zamontowaniu okablowania, na konstrukcji umieszczamy i podłączamy panele fotowoltaiczne.
  • Na koniec pozostaje wykonanie niezbędnych pomiarów, przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci oraz konfiguracja falownika zgodnie z obowiązującymi normami.

Nasza firma kładzie nacisk na jakość instalacji i wykonania. Każdą instalację wykonujemy tak jak swoją własną i to jest dla nas priorytet.

  Poproś o kontakt

  Informujemy, iż administratorem Państwa danych osobowych jest ASECO POLSKA SP. Z O.O. 30-554 Kraków, ul. Zamknięta 10 lok 1.5 (dalej: ASECO), nr tel.: +48 12 307 13 90, e-mail: biuro@technika-solarna.com. Kliknij aby zapoznać się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych oraz klauzulą informacyjną.


  * Pola wymagane

  Bezpłatna wycena

  Wycena instalacji

  Bezpłatna wycena oraz profesjonalne doradztwo i pomoc w przygotowaniu dokumentacji technicznej dla Zakładu Energetycznego oraz związanej z ubieganiem się o dofinansowanie.

  Montaż fotowoltaiki

  Kładziemy nacisk na jakość i bezpieczeństwo zamontowanej instalacji. Każda nasza instalacja posiada stosowne zabezpieczenia, uzgodnienia i jest wykonana zgodnie ze sztuką.

  Serwis fotowoltaiki

  Instalacje fotowoltaicznie są niemalże całkowicie bezawaryjne – serwis fotowoltaiki jest potrzebny niezwykle rzadko. Corocznie warto jednak sprawdzić instalację zwłaszcza przed szczytowym sezonem.

   

  Instalacja Fotowoltaiczna

  Serwis instalacji fotowoltaicznej

  Instalacje fotowoltaicznie są niemalże całkowicie bezawaryjne – serwis fotowoltaiki jest potrzebny niezwykle rzadko. Corocznie warto jednak sprawdzić instalację zwłaszcza przed szczytowym sezonem. Serwis paneli fotowoltaicznych nie jest konieczny i można ale nie trzeba go wykonywać.  Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej?  Coroczny przegląd serwisowy paneli fotowoltaicznych zaczynamy od wizualnej kontroli paneli fotowoltaicznych, ich mocowań, a dalej falownika zwanego też inwerterem. Jeśli mamy dostęp i możliwość dobrze jest skontrolować wszystkie przewody, a także ich izolację. Dobrze jest zweryfikować wszelkie zabezpieczenia przewodów i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wykonać analizę pracy inwertera.  Przed sezonem dobrze jest także umyć panele fotowoltaiczne.    To o czym wiele osób zapomina to badanie kamerą termowizyjną. Uważamy to za bardzo istotny element serwisu. Kamera pozwala bowiem wykryć niezauważalne gołym okiem defekty które prowadzą do powstawania tzw. gorących punktów. 

   Zgłoś serwis

   Informujemy, iż administratorem Państwa danych osobowych jest ASECO POLSKA SP. Z O.O. 30-554 Kraków, ul. Zamknięta 10 lok 1.5 (dalej: ASECO), nr tel.: +48 12 307 13 90, e-mail: biuro@technika-solarna.com. Kliknij aby zapoznać się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych oraz klauzulą informacyjną.


   * Pola wymagane

   Cennik Serwisów i Usług Dodatkowych

     Klienci do 24 miesięcy protokołu odbioru Pozostali

   Pełna diagnostyka instalacji fotowoltaicznej po montażu

   sprawdzenie okablowania strony DC i AC, sprawdzenie zabezpieczeń DC i AC, kontrola konstrukcji nośnej generatora PV, konfiguracja pracy inwertera/alertów.
   0 zł (pierwszy serwis jest bezpłatny, kolejne zgodnie z cennikiem) 500 zł

   Pomiar parametrów elektrycznych instalacji

   pomiar rezystancji izolacji, rezystancji uziemienia, napięcie DC, napięcie AC, czas zadziałania wyłącznika różnicowo-prądowego.
   400 zł 400 zł

   Wykonanie uziemienia instalacji

   wbijanie ocynkowanych prętów uziemiających, poprowadzenia okablowania PE, stworzenie zabezpieczonego punktu pomiarowego uziemiania.
   600 zł 600 zł

   Serwis okresowy techniczny

   pełna diagnostyka instalacji PV, pomiar parametrów elektrycznych instalacji, diagnostyka Kamerą termowizyjną.
   500 zł 900 zł

   Mycie modułów PV

   mycie instalacji PV specjalną myjką, usunięcie zanieczyszczeń słabo związanych z powierzchnią modułu (bez konieczności wykonywania prac utrzymaniowych). Mogą nimi być, m.in. kurz, suche liście, resztki trawy po koszeniu
   500 zł 600 zł

   Przegląd instalacji kamerą termowizyjną

   500 zł 600 zł

   Wymiana elementów instalacji PV

   Panel Optymalizator

   300 zł/szt. + koszt towaru

   Falownik Zabezpieczenia DC/AC Przewody DC/AC

   250 zł/szt. + koszt towaru
   Usługi dodatkowe:
   • * Przedstawiony powyżej cennik nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Służy on jedynie do wyliczenia szacunkowych kosztów współpracy. Podane ceny usług są cenami NETTO i nie uwzględniają podatku VAT.
   • **serwis nie zawiera w cenie kosztów ewentualnych części zamiennych, towarów koniecznych do wykonania usługi
   • *** ceny netto

   Instalacje Fotowoltaiczne

   Światowy standard

   Światowy standard bezpieczeństwa technicznego Instalacji Fotowoltaicznych. Nadzór Inżyniera przy montażu każdej Instalacji Fotowoltaicznej! Technika Solarna realizuje Instalacje Fotowoltaiczne dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa montażu i późniejszej eksploatacji instalacji.

   Skontaktuj się z nami

   Fotowoltaika dla Twojego domu

   Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej

   Instalacje fotowoltaicznie są niemalże całkowicie bezawaryjne – serwis fotowoltaiki jest potrzebny niezwykle rzadko. Corocznie warto jednak sprawdzić instalację zwłaszcza przed szczytowym sezonem. Serwis paneli fotowoltaicznych nie jest konieczny i można ale nie trzeba go wykonywać.

   Jak zamówić instalację fotowoltaiczną

   Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej Jak zamówić Instalację Fotowoltaiczną? Zadzwoń i umów wizję lokalną – to wszystko co musisz zrobić. Resztę przygotujemy za Ciebie! Cały proces zamówienia i wykonania instalacji fotowoltaicznej odbywa się w kilku nieskomplikowanych krokach. 

   Jak serwisujemy instalację fotowoltaiczną

   Ogromną zaletą instalacji fotowoltaicznych jest ich niska awaryjność a także niemalże bezobsługowe działanie. Zalecamy jednak raz do roku wykonywanie prac serwisowych instalacji polegających na kontroli wszystkich przechodów, konektorów oraz zabezpieczeń antykorozyjnych i pracy inwertera.

   Jak wykonujemy montaż instalacji fotowoltaicznej

   Realizujemy kompleksowo usługę montażu instalacji fotowoltaicznej. Przygotujemy wycenę, wizualizację inwestycji oraz doradzimy w doborze najlepszych podzespołów. Z nami zamontujesz instalację na gruncie, wiacie bądź dachu. Wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty!

   Zamawianie instalacji fotowoltaicznej dla domu lub firmy

   Jesteś zdecydowany na instalację fotowoltaiczną, ale wciąż zastanawiasz się komu powierzyć to zadanie? Zadzwoń lub napisz do nas – przygotujemy niezobowiązującą ofertę.